Zajęcia

Aktualności

Aktualności

18 marca uczniowie klas 1a oraz 1b udali się pod opieką p.Anny Antonów- Pradelok, Urszuli Bieleckiej - Smolarz oraz rodziców z klasy 1a na wycieczkę dydaktyczną do sklepu Tesco w Świętochłowicach. Wzięli udział w programie pod nazwą "Od uprawy do potrawy". Celem tego programu jest promowanie zdrowego odżywiania i kształtowanie umiejętności dokonywania świadomych zakupów.

Dzień Regionalny od dawna jest tradycją w Szkole Podstawowej nr 9 w  Bytomiu. Uczniowie spotkali się już z górnikiem, obserwowali strój  regionalny, godoli po naszymu, przedstawiali scenki po śląsku,  zwiedzili Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. W tym roku byli  w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu; po sąsiedzku.Zwiedzili wystawę "Z  życia ludu śląskiego ..." oraz świetnie bawili się podczas lekcji  muzealnej. Klasy młodsze poznały modną prababcię, starsze "bały się"  podczas śląskiej demonologii dla odważnych. Polecamy!
Dziękujemy pracownikom muzeum za ich zaangażowanie i kreatywność.

Turniej mikołajkowy

Dzień Zyczliwości

Ludzie z pasją - mistrzowie karate

Turniej integracyjny "Jesteśmy razem"

Nagroda im. Jana Rodowicza "Anody"

KONKURS PLAKATOWY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Przez cały październik odbywał się u nas w szkole konkurs plakatowy z  języka angielskiego. Zadaniem uczniów było odpowiadanie na pytania  wielokrotnego dotyczące tematyki plakatów, które zmieniały się co  tydzień. Pod koniec października wyłoniono zwycięzców:
Miejsce I
Marek Miller, kl 5b
Miejsce II
Kacper Pogoda, kl 5b
Miejsce III
Paulina Kołomak, kl 5a,
Paulina Jasiak, kl 4a,
Alan Patyk, kl 5a

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

Dzień Patrona

Zajęcia w klasie 1a dotyczące zdrowego odżywiania

Nasza szkolna biblioteka zaprasza...

W dniach 9 i 13 listopada w ramach obchodów 100 - lecia niepodległości Polski w Szkole Podstawowej nr 9 zorganizowano wieczornice. Pierwsza zgromadziła uczniów klas starszych. Druga współorganizowana wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci przeznaczona była dla klas I - IV. Uroczystego powitania i wprowadzenia dokonała dyrektor szkoły pani Katarzyna Heflich. W ten wyjątkowy sposób dookoła "ogniska" uczniowie recytowali patriotyczne utwory, wspólnie z zaproszonymi gośćmi śpiewali piosenki legionowe. Dzieci ze świetlicy TPD wystąpiły z przedstawieniem dotyczącym odzyskania przez Polskę niepodległości. Ciekawym punktem i dużą niespodzianką zwłaszcza dla klas młodszych patriotycznego spotkania była prezentacja grupy rekonstrukcyjnej Fundacji im. Grupy Operacyjnej Śląsk 1939. Wzbudziła ona zainteresowanie wśród chłopców oraz dziewcząt. Klasy młodsze uczyły się piosenki "Jesteśmy Polką i Polakiem", utrwalały znajomość polskich symboli narodowych, natomiast uczniowie klas ósmych pod opieką p. Tomasza Pyrkosza przeprowadzili konkurs "Kocham Cię, Polsko!".  Uroczystość 13 listopada uświetnili swoją obecnością zastępca prezydenta Bytomia Pani Bożena Mientus, przewodniczący Rady Miasta pan Mariusz Janas, zastępca dyrektora delegatury Kuratorium Oświaty pan Mirosław Papiernik seniorzy działający przy TPD jak i rodzice uczniów.  Lekcja patriotyzmu "na żywo", niezapomniane wrażenia, radość wspólnego świętowania - to zapamiętają uczniowie SP9 w Bytomiu. Opiekę artystyczną nad wykonawcami sprawowali p. Dorota Iwanowicz, p. Daria Politowska i p. Mariusz Reszka.

Dnia 30.10.18 odbył się w szkole apel o świętych, gdzie uczniowie próbowali wprowadzić nas w ten szczególny czas listopadowej zadumy oraz ukazać drogę naszego zbliżania się do świętości. W czasie występu poznaliśmy przepis na świętość z którego możemy korzystać na co dzień. Zebrani uczniowie brali aktywny udział w przedstawieniu poprzez wcześniejsze przygotowanie atrybutu św. w postaci aureoli oraz mogli poczuć się jak świeci tańcząc i śpiewając w atmosferze radości. Dziękujemy za zaangażowanie. Również w tym dniu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. "Mój święty przyjaciel". Przyznano pierwsze miejsca w kategorii 1-3 i 4-6, wyróżnienia oraz nagrody dodatkowe.

List Minister Edukacji Narodowej
i Głównego Inspektora Sanitarnego
w sprawie zakażeń odrą

Dzień jabłka

40 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową

Podaruj znicz na Kresy

Bytomska Akademia Bezpieczeństwa

Kampania Białych Serc

Pierwsza dyskoteka

"Segregacja śmieci" - warsztaty

Apel SU

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Klasy 7 i 8 na Uniwersytecie Śląskim

Dnia 25 września 2018 roku klasy 1a i 1b uczestniczyły w spektaklu profilaktycznym pn. "Znakopolis". Spektakl odbył się w Operze Śląskiej. Organizatorami tego przedsięwzięcia był Urząd Miejski we współpracy z Komendą Miejską Policji oraz Zespołem Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu. Nasi pierwszoklasiści byli zachwyceni obejrzanym przedstawieniem dotyczącym bezpieczeństwa na drodze.

Witaj szkoło! Wakacje do widzenia! Wszystko, co dobre szybko się kończy. Zgodnie z tym porzekadłem skończył się czas letniej beztroski
i rozpoczął kolejny rok szkolny.Nowy rok szkolny powitaliśmy w czasie dwóch uroczystych akademii, które prowadziły przedstawicielki SU Izabela Golubska oraz Martyna Politowska. Powitaliśmy serdecznie naszych kolegów i wszystkich nauczycieli, ale najserdeczniej oczywiście tych, którzy do naszej szkoły przyszli pierwszy raz- pierwszaków. Uroczystego pasowania na ucznia SP nr 9 dokonała pani dyrektor Katarzyna Heflich. Pierwszaków odwiedził też Sznupek - policyjny pies. Przedstawiciele SU przygotowali dla naszych najmłodszych kolegów drobne upominki.
Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom naszej szkoły dobrego, pełnego sukcesów roku szkolnego 2018/2019.

na górę

rodziców