Zajęcia

1. W szkole działa Rada Rodziców stanowiąca reprezentację rodziców uczniów.
  2. Rada Rodziców uchwala regulamin swojej działalności, który jest odrębnym dokumentem.
  3. Rada Rodziców może występować do Dyrektora i innych organów szkoły, organu prowadzącego szkołę oraz organu sprawującego nadzór pedagogiczny z wnioskami i opiniami we wszystkich sprawach szkoły.
  4. Do kompetencji Rady Rodziców należy:
  1. uchwalanie w porozumieniu z Radą Pedagogiczną Programu Wychowawczo-Profilaktycznego;
  2. opiniowanie programu i harmonogramu poprawy efektywności kształcenia lub wychowania szkoły;
  3. opiniowanie projektu planu finansowego składanego przez Dyrektora szkoły;
  4. opiniowanie zestawów podręczników, materiałów edukacyjnych oraz ćwiczeniowych zaproponowanych przez nauczycieli Dyrektorowi, przed dopuszczeniem ich do użytku
    w szkole;
  5. udział przedstawicieli w komisji konkursowej na stanowisko Dyrektora;
  6. możliwość udziału w pracach zespołu powypadkowego powołanego przez Dyrektora szkoły w związku z wypadkiem ucznia.
  1. W celu wspierania działalności statutowej szkoły, Rada Rodziców może gromadzić fundusze z dobrowolnych składek rodziców oraz innych źródeł. Zasady wydatkowania funduszy Rady Rodziców określa Regulamin Rady Rodziców.
  2. Rada Rodziców prowadzi dokumentację finansową zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

rodziców

Organizacja roku szkolnego